VW Touran TDi 115 Highline DSG 7prs
| Farve | Grå-Koks |
| Type | MPV |
| Døre | 5 |
| Gear | 7 |
| Geartype | Automat |
| HK / kW | 115 / 85 |
| Cylindre | 4 |
| Ccm | 1.600 |
| Airbags | 7 |
| Drivmiddel | Diesel |
| Trækhjul | For |
| Vægt | 1.560 kg |
| Længde | 453 cm |
| Bredde | 183 cm |
| Højde | 166 cm |
| Tophastighed | 187 km/t |
| Max påhæng | 1.500 kg |
| Sidst synet | 28 aug 2024 |
| Moment | 250 nm |
| Lasteevne | 600 kg |
❗Leveres nysynet ❗
🚗 Highlights: 🚗
🔹 Tandrem skiftet v. 197.000 / Januar 2022
🔹 7 individuelle sæder
🔹 Adaptiv fartpilot
🔹 Fjernlys assistent
🔹 3 Zoners klima
🔹 Alcantara sæder
🔹 Massage i førersæde
🔹 Multifunktionsrat i læder
🔹 Park assist (P-sensor for og bag)
🔹 El bagklap
🔹 Keyless adgang og start
🔹 Aftageligt træk
🔹 Navigation
🔹 Bluetooth til håndfri tale og musikstreaming
🔹 Køl i handskerum
🔹 2x Klapbord med kopholder i midterste række
🔹 Nye bremser i bag
🔹 Vinterhjul på stålfælge følger med - trænger til nye dæk
🚗 Bilen står for service
💲lavpristilbud, se sidste billede for betingelser. 💲
📞 undgå forgæves kørsel, ring for at booke en fremvisning
kørecomputer, højdejust. forsæder, splitbagsæde, massage i førersæde, justerbar lændestøtte, 6 personers, 7 personers, højdejust. førersæde, delalcantaraindtræk, bagagerumsdækken, alufælge, vinterhjul, el-sidespejle, el-klapbare sidespejle m/varme, el-sidespejle m/varme, el-klapbare sidespejle, tågelygter, tagræling, mørktonede ruder i bag, træk, aftageligt træk, automatgear, ratgearskifte, aircondition, fuldaut. klima, 2 zone klima, 3 zone klima, centrallås, fjernb. centrallås, nøglefri tænding, nøglefri adgang, fartpilot, adaptiv fartpilot, aut. nedbl. bakspejl, udv. temp. måler, sædevarme, el-ruder, 4x el-ruder, el betjent bagklap, elektrisk parkeringsbremse, navigation, håndfrit til mobil, musikstreaming via bluetooth, parkeringssensor (bag), parkeringssensor (for), isofix, automatisk lys, airbag, db. airbags, multifunktionsrat, læderrat, alcantaraindtræk, el-justerbar lændestøtte, 3 individuelle sæder i bag, 16" alufælge, køl i handskerum, regnsensor, træthedsregistrering, auto hold, fjernlysassistent, esp, antispin, sd kortlæser
-
99.900 kr.
-
Kilometer310.000
-
Diesel23,3 km/l
-
1. reg08/2016
-
Modelår2017
-
Grøn afgift1.460 kr. pr. 6 måneder