VW ID.Buzz 77 Pro SWB
| Farve | Sort |
| Type | MPV |
| Døre | 5 |
| Geartype | Automat |
| HK / kW | / |
| Drivmiddel | El |
| Længde | 4.710 cm |
| Bredde | 1.990 cm |
| Højde | 1.930 cm |
| Tophastighed | 145 km/t |
| Sidst synet | 20 feb 2026 |
VW ID.Buzz — Elektrisk — 82 kWh — 204 hk — Topudstyret ⚡
Moderne og rummelig elbil med masser af komfort, stærk ydelse og avanceret teknologi. Perfekt til både familieliv og lange ture – her får du en velkørende elbil med højt udstyrsniveau og masser af sikkerhed.
Af udstyr og highlights kan fremhæves:
✔️ Aftageligt anhængertræk
✔️ 82 kWh batteri (brutto) & 150 kW elmotor (204 hk)
✔️ Adaptiv fartpilot med stop & go + speed limiter
✔️ Navigation med internet & mediepakke
✔️ Apple CarPlay & Android Auto (trådløs & kabel)
✔️ Trådløs mobilopladning & LTE telefoni
✔️ Digital radio (DAB) & infotainment system
✔️ Multifunktionsrat med varme
✔️ Fuldautomatisk klimaanlæg (Climatronic)
✔️ Nøglefri adgang & start (Keyless Advanced)
✔️ Sædevarme foran (individuelt justerbar)
✔️ Elektriske skydedøre i begge sider
✔️ El-bagklap med virtuel pedal (easy open/close)
✔️ 360° kamera (front, bag og sider)
✔️ Parkeringsassistent + automatisk parkering
✔️ Vognbaneassistent & køassistent
✔️ Vognbaneskiftassistent
✔️ Front Assist (automatisk nødbremse)
✔️ Undvige- og drejeassistent
✔️ Træthedsregistrering
✔️ PreCrash sikkerhedssystem
✔️ Matrix LED forlygter & dynamisk kurvelys
✔️ LED baglygter med animerede funktioner
✔️ Regn- og lyssensor
✔️ Automatisk nedblændeligt bakspejl
✔️ El-klapbare & opvarmede sidespejle
✔️ 20" alufælge (Solna design)
✔️ Tyverialarm
✔️ Splitbagsæde & bagagerumsafdækning
Ved køb af bil hos Kloster Biler i Ry, er du i trygge hænder
⭐ Vi tager ALLE biler i bytte
⭐ Grundigt brugtvognstjek / sikkerhedstjek på eget værksted
⭐ Attraktiv finansiering og leasing – med og uden udbetaling
⭐ Nummerpladeoperatør – få bilen med det samme
-
359.700 kr.
-
Kilometer19.000
-
1. reg12/2023
-
Modelår2023
-
Grøn afgift920 kr. pr. år