VW ID.3 Pro S
| Type | Hatchback |
| Døre | 5 |
| Geartype | Automat |
| HK / kW | 204 / 150 |
| Airbags | 7 |
| Drivmiddel | El |
| Trækhjul | Bag |
| Vægt | 1.794 kg |
| Længde | 426 cm |
| Bredde | 181 cm |
| Højde | 157 cm |
| Tophastighed | 160 km/t |
| Sidst synet | 19 jun 2025 |
| Moment | 310 nm |
| Lasteevne | 466 kg |
| Batteristørrelse | 77,0 kWh |
Bemærk: Køretøjet leveres med en udvidet garantipakke fra Volkswagen, der er gældende til og med den 10/04-2027, begrænset til maksimalt 150.000 kørte kilometer.
🚗 Highlights: 🚗
🔹 Fartbegrænser
🔹 Varme i forsæder
🔹 Vognbane assistent
🔹 Bakkamera
🔹 Parkeringssensor for- og bag
🔹 LED For- og baglygter
🔹 Ambient belysning
🔹 Undvigelses og dreje - assistent
🔹 Vejskiltegenkendelse
🔹 Træthedsregistrering
🔹 Front assist
🔹 Indbygget navigationssystem
🔹 Trådløs mobilopladning
🔹 Apple Carplay / Android auto
⚡ Rækkevidde og opladning: ⚡
🔹 Rækkevidde 559 km jf. WLTP
🔹 11 kW AC ladning 0-100% - 8 timer 15 min
🔹 120 kW DC ladning 10-80% ca. 28 min
🔹 82 kW brutto batterikapacitet
🔹 77 kW anvendeligt batterikapacitet
💲 Fordelagtige finansierings muligheder med både FAST og variabel lavrente!
🚘 Mulighed for budget sikkerhed, ved tilkøb af mekanisk/elektrisk garanti op til 10 år/200.000 km.
🚗 Importbil – udstyr og design kan variere i forhold til en dansk født!
, kørecomputer, digitalt cockpit, bagagerumsdækken, multifunktionsrat, læderrat, stofindtræk, højdejust. forsæder, højdejust. førersæde, splitbagsæde, mørk loftbeklædning, ambiente belysning, alufælge, el-sidespejle, el-sidespejle m/varme, el-klapbare sidespejle, el-klapbare sidespejle m/varme, bi-xenon, xenonlys, led kørelys, fuld led forlygter, led baglygter, automatgear, aircondition, fuldaut. klima, varme i rat, elektrisk kabinevarmer, centrallås, fjernb. centrallås, nøglefri tænding, udv. temp. måler, sædevarme, 4x el-ruder, el-ruder, elektrisk parkeringsbremse, app integration, trådløs mobilopladning, navigation, håndfrit til mobil, dab radio, apple carplay, musikstreaming via bluetooth, android auto, dab+ radio, internet, regnsensor, bakkamera, parkeringssensor (for), parkeringssensor (bag), træthedsregistrering, skiltegenkendelse, dæktryksmåler, isofix, fjernlysassistent, automatisk lys, airbag, db. airbags, 4 airbags, esp, vognbaneassistent, antispin, førerovervågning med advarsel, auto hold
-
179.900 kr.
-
Kilometer45.000
-
1. reg04/2022
-
Modelår2022