Tesla Model 3 Standard Range+ RWD
| Farve | Grå |
| Type | Sedan |
| Døre | 4 |
| Geartype | Automat |
| HK / kW | / |
| Drivmiddel | El |
| Længde | 4.690 cm |
| Bredde | 1.850 cm |
| Højde | 1.440 cm |
| Tophastighed | 210 km/t |
| Sidst synet | 16 sep 2025 |
Tesla Model 3 Standard Range+
Farve: (indsæt farve)
1 ejer – dansk fra ny!Velholdt og populær Model 3 med elektrisk drivlinje, automatgear og et stærkt mix af komfort og teknologi. En stilren og velkørende elbil med masser af udstyr og en effektiv rækkevidde – perfekt til både hverdag og længere ture.
Af udstyr kan fremhæves:
✔️ Aftageligt anhængertræk
✔️ Adaptiv fartpilot
✔️ Vognbaneassistent
✔️ Automatisk nødbremsesystem
✔️ Automatisk nødassistent
✔️ Parkeringssensor for og bag
✔️ Bakkamera & trafikkamera (videoovervågning)
✔️ Navigation
✔️ App integration & musikstreaming via Bluetooth
✔️ Digitalt cockpit & kørecomputer
✔️ Nøglefri adgang & nøglefri start
✔️ 2-zoners klimaanlæg & fuldautomatisk klima
✔️ Sædevarme foran og bag
✔️ El-indstillelige komfortsæder m. memory (fører)
✔️ Læderindtræk & læderrat
✔️ Multifunktionsrat
✔️ Glastag
✔️ LED-forlygter & LED-baglygter
✔️ El-klapbare og opvarmede sidespejle
✔️ 18" alufælge + vinterhjul
✔️ Frunk & dobbelt bagagerumsbund
✔️ Dæktryksmåler & ISOFIX
✔️ Fjernlysassistent & automatisk lys
✔️ Regnsensor
Ved køb af bil hos Kloster Biler i Ry, er du i trygge hænder ⭐ Vi tager ALLE biler i bytte ⭐ Grundigt brugtvognstjek / sikkerhedstjek på eget værksted ⭐ Attraktiv finansiering og leasing – med og uden udbetaling ⭐ Billig bilforsikring via vores samarbejdspartnere ⭐ Nummerpladeoperatør
-
169.700 kr.
-
Kilometer68.000
-
1. reg09/2019
-
Modelår2019
-
Grøn afgift920 kr. pr. år