Tesla Model 3 RWD
| Farve | Sort |
| Type | Sedan |
| Døre | 4 |
| Geartype | Automat |
| HK / kW | / |
| Drivmiddel | El |
| Længde | 4.720 cm |
| Bredde | 1.850 cm |
| Højde | 1.440 cm |
| Tophastighed | 201 km/t |
Tesla Model 3 Highland RWD — 03/2024 — 91.000 km
Faceliftet Model 3 (Highland) med forbedret komfort, lavere støjniveau og opdateret kabine. Her får du en moderne elbil med stærk rækkevidde, minimalistisk design og Teslas effektive drivlinje – perfekt til både pendling og lange ture.
Af udstyr og highlights kan fremhæves:
✔️ Dansk fra ny
✔️ Flot 1 ejers
✔️ Facelift (Highland) – opdateret design og kabine
✔️ Baghjulstræk (RWD) – effektiv og økonomisk
✔️ Stor touchskærm med navigation samt skærm til passagerer bag
✔️ Autopilot (adaptiv fartpilot + lane assist)
✔️ 360° kamera / overvågning via kameraer via Sentry
✔️ LED matrix forlygter
✔️ 2-zoners klimaanlæg
✔️ Forvarmning via app
✔️ Nøglefri betjening (telefon som nøgle)
✔️ El-justerbare forsæder med memory samt perforering og ventilerede forsæder
✔️ Sædevarme for og bag
✔️ Opvarmet rat
✔️ Premium lydsystem
✔️ Trådløs mobilopladning
✔️ Bluetooth streaming & app integration
✔️ Glastag
Ved køb af bil hos Kloster Biler i Ry, er du i trygge hænder
⭐ Vi tager ALLE biler i bytte
⭐ Grundigt brugtvognstjek / sikkerhedstjek på eget værksted
⭐ Attraktiv finansiering og leasing – med og uden udbetaling
⭐ Nummerpladeoperatør – få bilen med det samme
-
234.700 kr.
-
Kilometer91.000
-
1. reg03/2024
-
Modelår2024
-
Grøn afgift920 kr. pr. år