Skoda Enyaq iV Loft
| Farve | Sort |
| Døre | 5 |
| Geartype | Automat |
| HK / kW | 204 / 150 |
| Airbags | 7 |
| Drivmiddel | El |
| Trækhjul | Bag |
| Vægt | 2.042 kg |
| Længde | 465 cm |
| Bredde | 188 cm |
| Højde | 162 cm |
| Tophastighed | 160 km/t |
| Max påhæng | 1.000 kg |
| Moment | 310 nm |
| Lasteevne | 570 kg |
| Batteristørrelse | 77,0 kWh |
🚗 Highlights: 🚗
🔹 Varmepumpe
🔹 Adaptiv Fartpilot
🔹 Elektrisk Panorama tagsystem
🔹 Bakkamera
🔹 Multifunktionsrat i læder, el opvarmet med Tiptronic
🔹 Vognbane- og kø assistent
🔹 Vognbaneskift assistent
🔹 Blindvinkel-assistent
🔹 Skiltegenkendelse
🔹 Ambient Belysning
🔹 Apple Carplay / Android Auto
🔹 Anhængertræk kan eftermonteres fra 8.000 kr
⚡ Rækkevidde og opladning: ⚡
🔹 Rækkevidde 533 km jf. WLTP
🔹 11 kW AC ladning 0-100% ca. 7 timer
🔹 143 kW DC ladning 10-80% ca. 27 min
🔹 82 kW batterikapacitet
🔹 77 kW anvendelig batterikapacitet
⚙️ Mulighed for montering af anhængertræk (forhør om pris) ⚙️
💲 Fordelagtige forsikring og finansierings muligheder med både FAST og variabel lavrente!
🚘 Mulighed for budget sikkerhed, ved tilkøb af mekanisk/elektrisk garanti der dækker op til bilen er 10 år eller har kørt 200.000 km.
Vælg imellem 24/36/48 mdr. dækning af gangen.
📞 undgå forgæves kørsel, ring for at booke en fremvisning.
🚗 Importbil – udstyr og design kan variere i forhold til en dansk født!
, kørecomputer, digitalt cockpit, bagagerumsdækken, multifunktionsrat, læderindtræk, delkunstlæderindtræk, højdejust. forsæder, splitbagsæde, læderrat, dellæderindtræk, justerbar lændestøtte, ambiente belysning, stofindtræk, kunstlæderindtræk, højdejust. førersæde, alufælge, el-soltag, el-sidespejle m/varme, xenonlys, glastag, el-klapbare sidespejle, led kørelys, led baglygter, tagræling, 19" alufælge, soltag, el-sidespejle, el-klapbare sidespejle m/varme, bi-xenon, fuld led forlygter, træk(kan eftermonteres), aftageligt træk(kan eftermonteres), svingbart træk (manuel)(kan efter monteres), automatgear, aircondition, elektrisk kabinevarmer, centrallås, nøglefri tænding, udv. temp. måler, adaptiv fartpilot med kø-assistent, 4x el-ruder, elektrisk parkeringsbremse, fuldaut. klima, motorkabinevarmer, fjernb. centrallås, fartpilot, automatisk start/stop, app integration, varme i rat, 2 zone klima, nøglefri adgang, varmepumpe, adaptiv fartpilot, aut. nedbl. bakspejl, el-ruder, trådløs mobilopladning, dab+ radio, musikstreaming via bluetooth, usb-c tilslutning, navigation, android auto, dab radio, apple carplay, håndfrit til mobil, alarm, airbag, esp, auto hold, regnsensor, parkeringssensor (bag), db. airbags, automatisk lys, automatisk nødbremsesystem, bakkamera, parkeringssensor (for), dæktryksmåler, skiltegenkendelse, isofix, antispin, vognbaneassistent, stemmebetjening, automatisk nødassistent
-
214.400 kr.
-
Kilometer69.000
-
El66,1 km/l
-
1. reg06/2021
-
Modelår2021
-
Grøn afgift460 kr. pr. 6 måneder