Seat Leon 1,5 TSi 150 Xcellence ST DSG
| Farve | Blå |
| Type | Stationcar |
| Døre | 5 |
| Gear | 7 |
| Geartype | Automat |
| HK / kW | / |
| Cylindre | 4 |
| Ccm | 1.500 |
| Drivmiddel | Benzin |
| Længde | 4.550 cm |
| Bredde | 1.820 cm |
| Højde | 1.450 cm |
| Tophastighed | 215 km/t |
| Sidst synet | 15 sep 2025 |
SEAT Leon 1,5 TSI 150 Xcellence ST DSG – Veludstyret stationcar med masser af komfort og køreglæde!
Her får du en rummelig og elegant stationcar med stærk benzinmotor og DSG automatgear – perfekt til både familie og pendling. Kombinationen af 150 hk og automatgear giver en både komfortabel og dynamisk køreoplevelse.
Udvalgt udstyr:
✅ Aftageligt og aflåseligt anhængertræk
✅ Panorama soltag ️
✅ Fuld LED for- og baglygter
✅ Digitalt cockpit
✅ Navigationssystem
✅ Apple CarPlay / Android Auto (Full Link)
✅ Fartpilot
✅ Parkeringssensorer
✅ Sædevarme i forsæder
✅ 2-zoners klimaanlæg (Climatronic)
✅ Nøglefri adgang (Keyless Entry)
✅ El-foldbare og opvarmede sidespejle
✅ Sport-/komfortsæder med lændestøtte
✅ Ambientebelysning
✅ Mørktonede ruder bag
✅ Tagræling i blank finish
✅ 17" alufælge
Ved køb af bil hos Kloster Biler i Ry, er du i trygge hænder
⭐ Vi tager ALLE biler i bytte
⭐ Grundigt brugtvognstjek / sikkerhedstjek på eget værksted
⭐ Attraktiv finansiering og leasing – med og uden udbetaling
⭐ Nummerpladeoperatør – få bilen med det samme
-
159.700 kr.
-
Kilometer129.000
-
Benzin15,6 km/l
-
1. reg08/2019
-
Modelår2020
-
Grøn afgift1.600 kr. pr. år