Seat Leon 1,4 eHybrid FR DSG
| Farve | Sort |
| Type | Hatchback |
| Døre | 5 |
| Gear | 6 |
| Geartype | Automat |
| HK / kW | / |
| Cylindre | 4 |
| Ccm | 1.400 |
| Drivmiddel | Hybrid-Benzin |
| Længde | 4.370 cm |
| Bredde | 1.800 cm |
| Højde | 1.460 cm |
| Tophastighed | 220 km/t |
| Sidst synet | 20 maj 2025 |
Seat Leon Sportstourer e-HYBRID FR — 83.000 km
Sporty og veludstyret plug-in hybrid med flot design, god komfort og masser af udstyr. Her får du den eftertragtede FR-udgave med automatgear, stærk systemydelse og en rigtig god kombination af økonomi, køreglæde og praktiske egenskaber.
Af udstyr og highlights kan fremhæves:
✔️ FR-udgave med sporty design og flotte detaljer
✔️ Adaptiv fartpilot (ACC) med stop & go
✔️ Udstigningsadvarsel og vognbaneassistent
✔️ Front Assist med nødbremse for biler, fodgængere og cyklister
✔️ Parkeringsassistent inkl. parkeringssensorer for og bag
✔️ Bakkamera
✔️ Full LED-forlygter og LED-baglygter med dynamisk blink
✔️ 3-zoners klimaanlæg
✔️ Nøglefri adgang og start (KESSY Advanced)
✔️ Elektrisk bagklap med fodsensor/virtuel pedal
✔️ Opvarmet multifunktionsrat i læder med tiptronic
✔️ Sædevarme foran
✔️ Mørktonede ruder bag
✔️ Wraparound ambientebelysning i kabinen
✔️ Navigation high
✔️ Digital cockpit / kørecomputer
✔️ Trådløs App-Connect med Apple CarPlay / Android Auto
✔️ DAB-radio, Bluetooth og USB-C tilslutning
✔️ El-klapbare, el-justerbare og opvarmede sidespejle
✔️ Automatisk nedblændeligt bakspejl
✔️ 17" alufælge
✔️ Svingbart anhængertræk
✔️ Praktiske detaljer: bagagerumsafdækning, hævet bagagerumsbund, opbevaringsrum i bagagerum og 12V udtag
Ved køb af bil hos Kloster Biler i Ry, er du i trygge hænder
⭐ Vi tager ALLE biler i bytte
⭐ Grundigt brugtvognstjek / sikkerhedstjek på eget værksted
⭐ Attraktiv finansiering og leasing – med og uden udbetaling
⭐ Nummerpladeoperatør – få bilen med det samme
-
184.700 kr.
-
Kilometer83.000
-
Hybrid-Benzin90,9 km/l
-
1. reg05/2021
-
Modelår2021
-
Grøn afgift920 kr. pr. år