Peugeot e-Rifter Allure Pack Family L2
| Farve | Grå-Koks |
| Type | MPV |
| Døre | 5 |
| Geartype | Automat |
| HK / kW | 136 / 100 |
| Airbags | 6 |
| Drivmiddel | El |
| Trækhjul | For |
| Vægt | 1.933 kg |
| Længde | 475 cm |
| Bredde | 192 cm |
| Højde | 188 cm |
| Tophastighed | 130 km/t |
| Moment | 260 nm |
| Lasteevne | 522 kg |
| Batteristørrelse | 45,0 kWh |
Under klargøring
Batteritest 98,9% foretaget 15/01-2026
🚗 Highlights: 🚗
🔹 L2 (Den lange version)
🔹 Anhængertræk til 750 kg.
🔹 11 kW trefaset indbygget lader
🔹 Fartpilot
🔹 360 Visio Bakkamera
🔹 2 zoners Klima anlæg
🔹 Navigation
🔹 Sædevarme i forsæder
🔹 LED-Kørelys og kurvelys
🔹 Vejskiltegenkendelse
🔹 Apple CarPlay / Mirror Link og WiFi-opkobling
🔹 Isofix i de 3 bagerste individuelle sæder
🔹 Praktisk indretning: Høj midterkonsol med opbevaring, loftshylde og flyborde på ryglæn
💲 Fordelagtige forsikring og finansierings muligheder med både FAST og variabel lavrente!
🚘 Mulighed for budget sikkerhed, ved tilkøb af mekanisk/elektrisk garanti der dækker op til bilen er 10 år eller har kørt 200.000 km. Vælg imellem 24/36/48 mdr. dækning af gangen.
📞 undgå forgæves kørsel, ring for at booke en fremvisning.
, kørecomputer, digitalt cockpit, bagagerumsdækken, multifunktionsrat, læderrat, stofindtræk, højdejust. forsæder, højdejust. førersæde, 3 individuelle sæder i bag, el-sidespejle, el-sidespejle m/varme, led kørelys, tågelygter, træk, aftageligt træk, automatgear, aircondition, fuldaut. klima, 2 zone klima, elektrisk kabinevarmer, centrallås, fjernb. centrallås, sædevarme, udv. temp. måler, fartpilot, el-ruder, app integration, type-2 ladekabel, elektrisk parkeringsbremse, navigation, dab radio, dab+ radio, håndfrit til mobil, apple carplay, musikstreaming via bluetooth, usb-c tilslutning, regnsensor, bakkamera, parkeringssensor (bag), airbag, db. airbags, 4 airbags, automatisk lys, skiltegenkendelse, fjernlysassistent, isofix, dæktryksmåler, esp, vognbaneassistent, antispin, blindvinkelsassistent, android auto, førerovervågning med advarsel
-
189.400 kr.
-
Kilometer34.000
-
1. reg09/2023
-
Modelår2023
-
Grøn afgift460 kr. pr. 6 måneder