Peugeot 308 THP 150 CC
| Farve | Sort |
| Type | Cabriolet |
| Døre | 2 |
| Gear | 6 |
| Geartype | Manuel |
| HK / kW | 150 / 110 |
| Cylindre | 4 |
| Ccm | 1.600 |
| Airbags | 6 |
| Drivmiddel | Benzin |
| Trækhjul | For |
| Vægt | 1.485 kg |
| Længde | 444 cm |
| Bredde | 187 cm |
| Højde | 143 cm |
| Tophastighed | 215 km/t |
| Max påhæng | 1.400 kg |
| Sidst synet | 19 aug 2025 |
| Moment | 240 nm |
| Lasteevne | 455 kg |
Sporty og velholdt Peugeot 308 Cabriolet med masser af komfort
🚗 Highlights: 🚗
🔹 Sportssæder med varme i både fører- og passagerside
🔹 Fuldautomatisk aircondition
🔹 fartpilot og fartbegrænser.
🔹 Fuld elektrisk foldbar tag
🔹 Elektrisk betjente og opvarmede sidespejle
🔹 Sportsrat i læder
🔹 Midterarmlæn både foran og bagved
🔹 17" alu fælge
🔹 6-trins Manuel gearkasse
🔹 Tågelygter
🔹 Ikke ryger
🚘 Sælges for kunde 🚘
🚘Fordelagtige finansierings muligheder med både FAST og variabel lavrente!
📞 undgå forgæves kørsel, ring for at booke en fremvisning.,
kørecomputer, læderrat, læderindtræk, kunstlæderindtræk, sportssæder, højdejust. forsæder, højdejust. førersæde, alufælge, 17" alufælge, el-sidespejle, el-sidespejle m/varme, tågelygter, aircondition, fuldaut. klima, 2 zone klima, motorkabinevarmer, centrallås, fjernb. centrallås, fartpilot, sædevarme, el-ruder, udv. temp. måler, cd/radio, cd, alarm, automatisk lys, esp, antispin, airbag, db. airbags
-
44.900 kr.
-
Kilometer240.000
-
Benzin13,3 km/l
-
1. reg06/2009
-
Modelår2009
-
Grøn afgift2.570 kr. pr. 6 måneder