Peugeot 208 PureTech 100 Allure+
| Farve | Sort |
| Type | Hatchback |
| Døre | 5 |
| Gear | 6 |
| Geartype | Manuel |
| HK / kW | 100 / 74 |
| Cylindre | 3 |
| Ccm | 1.200 |
| Airbags | 6 |
| Drivmiddel | Benzin |
| Trækhjul | For |
| Vægt | 1.195 kg |
| Længde | 406 cm |
| Bredde | 177 cm |
| Højde | 144 cm |
| Tophastighed | 188 km/t |
| Max påhæng | 1.200 kg |
| Sidst synet | 10 dec 2024 |
| Moment | 205 nm |
| Lasteevne | 400 kg |
🚗 Highlights: 🚗
🔹 Panorama glastag
🔹 Adaptiv fartpilot
🔹 Aftageligt anhængertræk
🔹 Tandrem udskiftet
🔹 3D Digital instrumentering
🔹 Bakkamera med vidvinkel (Visio Park 1)
🔹 Apple CarPlay & Android Auto (Mirror Link)
🔹 Delkunstlæder-indtræk
🔹 Vejbaneassistent med aktiv styre-rettelse
🔹 Fuldautomatisk klimaanlæg
🔹 Eco LED-forlygter og LED-kørelys
🔹 Skiltelæsning af hastighedsgrænser
🔹 Hill Assist
🔹 Sædevarme i begge forsæder
🔹 Mørktonede ruder bag
🔹 Elektrisk indfoldelige sidespejle med varme
💲 Fordelagtige forsikring og finansierings muligheder med lav FAST rente.
🚘 Mulighed for budget sikkerhed, ved tilkøb af mekanisk/elektrisk garanti der dækker op til bilen er 10 år eller har kørt 200.000 km.
Vælg imellem 24/36/48 mdr. dækning af gangen.
📞Undgå at køre forgæves, ring for at booke en prøvetur.
, kørecomputer, digitalt cockpit, bagagerumsdækken, læderrat, multifunktionsrat, stofindtræk, kunstlæderindtræk, delkunstlæderindtræk, højdejust. forsæder, højdejust. førersæde, splitbagsæde, glastag, el-sidespejle, el-sidespejle m/varme, el-klapbare sidespejle, el-klapbare sidespejle m/varme, led kørelys, fuld led forlygter, mørktonede ruder i bag, træk, aftageligt træk, led baglygter, aircondition, fuldaut. klima, centrallås, fjernb. centrallås, nøglefri tænding, sædevarme, aut. nedbl. bakspejl, adaptiv fartpilot, udv. temp. måler, 4x el-ruder, elektrisk parkeringsbremse, el-ruder, app integration, dab radio, navigation, håndfrit til mobil, apple carplay, android auto, usb-a tilslutning, musikstreaming via bluetooth, regnsensor, bakkamera, parkeringssensor (bag), skiltegenkendelse, isofix, automatisk lys, airbag, db. airbags, 4 airbags, vognbaneassistent, antispin, esp, automatisk nødbremsesystem, automatisk start/stop, fartpilot, kurvelys
-
109.800 kr.
-
Kilometer83.000
-
Benzin26,2 km/l
-
1. reg10/2020
-
Modelår2020
-
Grøn afgift700 kr. pr. 6 måneder