Mercedes-Benz B200 Business aut.
| Farve | Sort |
| Type | MPV |
| Døre | 5 |
| Gear | 7 |
| Geartype | Automat |
| HK / kW | 156 / 115 |
| Cylindre | 4 |
| Ccm | 1.600 |
| Airbags | 7 |
| Drivmiddel | Benzin |
| Trækhjul | For |
| Vægt | 1.475 kg |
| Længde | 439 cm |
| Bredde | 179 cm |
| Højde | 156 cm |
| Tophastighed | 220 km/t |
| Max påhæng | 1.400 kg |
| Sidst synet | 21 maj 2024 |
| Moment | 200 nm |
| Lasteevne | 485 kg |
Velkørende Mercedes B200 Business med automatgear Her får du masser af udstyr, høj siddekomfort og Mercedes’ velkendte kvalitet i en praktisk pakke.
🚗 Highlights: 🚗
🔹 Adaptiv Fartpilot
🔹 Svingbart Anhængertræk
🔹 7 trins DSG Automat gearkasse
🔹 Automatisk fjernlysregulering (IHC+)
🔹 Sædevarme til fører- og forsæder
🔹 Aktiv parkeringsassistent (park sensor for- og bag)
🔹 Multifunktions sportsrat m. paddleshifters
🔹 Ambient Kabine Lyspakke
🔹 LED Forlygter
🔹 Keyless START
🔹 Smartphone integrationspakke (Apple Carplay/Android Auto)
🔹 Isofix
🔹 Automatisk Klimaregulering
🔹 Bakspejl og sidespejl med automatisk nedblænding
🔹 Automatisk regnsenssor
📞Undgå at køre forgæves, ring for at booke en prøvetur.
, kørecomputer, bagagerumsdækken, læderrat, multifunktionsrat, læderindtræk, kunstlæderindtræk, højdejust. forsæder, højdejust. førersæde, justerbar lændestøtte, splitbagsæde, mørk loftbeklædning, ambiente belysning, el-sidespejle, el-klapbare sidespejle, el-sidespejle m/varme, el-klapbare sidespejle m/varme, led kørelys, svingbart træk (manuel), aftageligt træk, træk, automatgear, ratgearskifte, aircondition, fuldaut. klima, 2 zone klima, motorkabinevarmer, nøglefri adgang, fartpilot, fjernb. centrallås, nøglefri tænding, centrallås, adaptiv fartpilot, aut. nedbl. bakspejl, udv. temp. måler, sædevarme, el-ruder, trådløs mobilopladning, app integration, elektrisk parkeringsbremse, 4x el-ruder, cd/radio, navigation, dab radio, håndfrit til mobil, apple carplay, android auto, musikstreaming via bluetooth, regnsensor, parkeringssensor (for), parkeringssensor (bag), dæktryksmåler, isofix, db. airbags, airbag, automatisk lys, esp, antispin, fuld led forlygter, led baglygter, fjernlysassistent
-
165.900 kr.
-
Kilometer120.000
-
Benzin17,9 km/l
-
1. reg06/2018
-
Modelår2017
-
Grøn afgift1.630 kr. pr. 6 måneder