Kia Stonic T-GDi Advance
| Farve | Grå |
| Døre | 5 |
| Gear | 6 |
| Geartype | Manuel |
| HK / kW | 120 / 88 |
| Cylindre | 3 |
| Ccm | 1.000 |
| Airbags | 6 |
| Drivmiddel | Benzin |
| Trækhjul | For |
| Vægt | 1.072 kg |
| Længde | 414 cm |
| Bredde | 176 cm |
| Højde | 150 cm |
| Tophastighed | 184 km/t |
| Max påhæng | 1.110 kg |
| Sidst synet | 12 feb 2026 |
| Moment | 171 nm |
| Lasteevne | 568 kg |
🚗 Highlights: 🚗
🔹 To-farvet lakering (Urban Grey m. orange kontrast-tag)
🔹 7" Touchskærm m. Navigation (Integreret kort)
🔹 Bakkamera m. dynamiske hjælpelinjer
🔹 Fuldautomatisk klimaanlæg
🔹 Automatisk Nødbremse
🔹 Vognbaneassistent
🔹 Apple CarPlay / Android Auto
🔹 Sædevarme (3-trins)
🔹 Ratvarme
🔹 Parkeringssensor bag
🔹 Smart High Beam (Automatisk op- og nedblænding)
🔹 Regnsensor & Auto. lystænding
🔹 Fartpilot m. hastighedsbegrænser
🔹 Mørktonede ruder i bag)
🔹 Statisk Kurvelys
🔹 DAB+ Radio
💲 Fordelagtige forsikring og finansierings muligheder med lav FAST rente.
📞Undgå at køre forgæves, ring for at booke en prøvetur.
, kørecomputer, digitalt cockpit, bagagerumsdækken, multifunktionsrat, stofindtræk, læderrat, højdejust. forsæder, højdejust. førersæde, splitbagsæde, alufælge, el-sidespejle m/varme, el-sidespejle, tågelygter, led kørelys, kurvelys, mørktonede ruder i bag, tagræling, aircondition, fuldaut. klima, varme i rat, centrallås, fjernb. centrallås, aut. nedbl. bakspejl, fartpilot, udv. temp. måler, sædevarme, el-ruder, 4x el-ruder, app integration, dab radio, dab+ radio, navigation, apple carplay, android auto, håndfrit til mobil, aux tilslutning, usb-a tilslutning, musikstreaming via bluetooth, alarm, regnsensor, bakkamera, parkeringssensor (bag), airbag, db. airbags, 4 airbags, automatisk lys, fjernlysassistent, dæktryksmåler, isofix, esp, antispin, vognbaneassistent, stemmebetjening, automatisk nødassistent
-
114.800 kr.
-
Kilometer79.000
-
Benzin20 km/l
-
1. reg02/2018
-
Modelår2018
-
Grøn afgift800 kr. pr. 6 måneder