Dacia Lodgy dCi 90 Ambiance 7prs
Dacia Lodgy dCi 90 Ambiance 7prs egenskaber
| Farve | Beige |
| Type | MPV |
| Døre | 5 |
| Gear | 5 |
| Geartype | Manuel |
| HK / kW | 90 / 66 |
| Cylindre | 4 |
| Ccm | 1.500 |
| Airbags | 4 |
| Drivmiddel | Diesel |
| Trækhjul | For |
| Vægt | 1.213 kg |
| Længde | 450 cm |
| Bredde | 175 cm |
| Højde | 168 cm |
| Tophastighed | 169 km/t |
| Max påhæng | 1.400 kg |
| Sidst synet | 1 apr 2026 |
| Moment | 200 nm |
| Lasteevne | 657 kg |
Beskrivelse
❗Leveres nysynet ❗
🚗 Highlights: 🚗
🔹 7 Sæder
🔹 3 X ISO-FIX
🔹 Aircondition
🔹 Sædevarme for
🔹 El installer bar sidespejle
🔹 CD/Radio/AUX
🔹 El-betjente ruder i fordøre
🔹 Tågelygter
🚗 Bilen står for service
💲lavpristilbud, se sidste billede for betingelser. 💲
📞 undgå forgæves kørsel, ring for at booke en fremvisning.
kørecomputer, 6 personers, 7 personers, splitbagsæde, aircondition, centrallås, fjernb. centrallås, fartpilot, udv. temp. måler, sædevarme, el-ruder, cd/radio, parkeringssensor (bag), airbag, stofindtræk, el-sidespejle, tågelygter, træk
-
49.900 kr.
-
Kilometer179.000
-
Diesel23,8 km/l
-
1. reg12/2014
-
Modelår2014
-
Grøn afgift1.460 kr. pr. 6 måneder
Del på Facebook