Cupra Born e-Boost
| Farve | Grå-Koks |
| Type | Hatchback |
| Døre | 5 |
| Geartype | Automat |
| HK / kW | 231 / 170 |
| Drivmiddel | El |
| Trækhjul | Bag |
| Vægt | 1.946 kg |
| Længde | 432 cm |
| Bredde | 181 cm |
| Højde | 154 cm |
| Tophastighed | 160 km/t |
| Moment | 310 nm |
| Lasteevne | 354 kg |
| Batteristørrelse | 77,0 kWh |
Under klargøring
🚗 Highlights: 🚗
🔹 eBoost-pakke med systemydelse på 170 kW (231 hk)
🔹 Adaptiv Fartpilot
🔹 Fuld LED for- og baglygter
🔹 Vognbane assistent
🔹 Fjernlys assistent
🔹 Bakkamera system
🔹 Parkeringssensor for- og bag
🔹 Multifunktions sportsrat med varme
🔹 Navigationssystem med medie- internetpakke
🔹 Keyless ADVANCED
🔹 Sidespejl med varme samt elektrisk ind- og udklapning
🔹 Ambient Belysning
🔹 Trådløs mobilopladning
🔹 Mørktonede ruder
🔹 App Integration og Bluetooth streaming
🔹 Apple Carplay/Android Auto
🔹 Træthedsregistrering
⚡ Rækkevidde og opladning: ⚡
🔹 Rækkevidde 540 km jf. WLTP
🔹 11 kW AC ladning 0-100% ca. 8 timer 15 min
🔹 170 kW DC ladning 10-80% ca. 30 min
🔹 Op til 170 kW DC hurtigladning
🔹 82 kW batterikapacitet
🔹 77 kW anvendelig batterikapacitet
💲 Fordelagtige forsikring og finansierings muligheder med lav FAST rente.
🚘 Mulighed for budget sikkerhed, ved tilkøb af mekanisk/elektrisk garanti der dækker op til bilen er 10 år eller har kørt 200.000 km.
Vælg imellem 24/36/48 mdr. dækning af gangen.
Importbil – udstyr og design kan variere i forhold til en dansk født!
📞Undgå at køre forgæves, ring for at booke en prøvetur.
, kørecomputer, digitalt cockpit, bagagerumsdækken, multifunktionsrat, læderrat, højdejust. førersæde, højdejust. forsæder, sportssæder, stofindtræk, mørk loftbeklædning, ambiente belysning, splitbagsæde, el-sidespejle, el-sidespejle m/varme, el-klapbare sidespejle, el-klapbare sidespejle m/varme, bi-xenon, tågelygter, led kørelys, xenonlys, fuld led forlygter, led baglygter, mørktonede ruder i bag, områdebelysning, automatgear, fuldaut. klima, aircondition, 2 zone klima, varme i rat, elektrisk kabinevarmer, centrallås, nøglefri tænding, fjernb. centrallås, fartpilot, nøglefri adgang, adaptiv fartpilot, adaptiv fartpilot med kø-assistent, aut. nedbl. bakspejl, el-ruder, 4x el-ruder, elektrisk parkeringsbremse, app integration, type-2 ladekabel, trådløs mobilopladning, udv. temp. måler, dab+ radio, navigation, dab radio, håndfrit til mobil, apple carplay, android auto, musikstreaming via bluetooth, usb-c tilslutning, alarm, regnsensor, bakkamera, parkeringssensor (bag), parkeringssensor (for), skiltegenkendelse, dæktryksmåler, isofix, fjernlysassistent, automatisk lys, airbag, db. airbags, træthedsregistrering, esp, antispin, vognbaneassistent, stemmebetjening, automatisk nødassistent
-
209.400 kr.
-
Kilometer32.000
-
1. reg09/2023
-
Modelår2024
-
Grøn afgift460 kr. pr. 6 måneder