Audi SQ5 3,0 TFSi quattro Tiptr.
| Farve | Grå |
| Type | SUV |
| Døre | 5 |
| Gear | 8 |
| Geartype | Automat |
| HK / kW | / |
| Cylindre | 6 |
| Ccm | 3.000 |
| Drivmiddel | Benzin |
| Længde | 4.670 cm |
| Bredde | 1.890 cm |
| Højde | 1.640 cm |
| Tophastighed | 250 km/t |
| Sidst synet | 13 maj 2025 |
Audi SQ5 3.0 TFSI quattro
Topudstyret SQ5 med den stærke 3.0 V6 benzinmotor og quattro firehjulstræk. Her får du en kompromisløs SUV med masser af power, høj komfort og sportslige køreegenskaber – kombineret med lækkert udstyrsniveau.
Leasingforslag, ERHVERVSLEASING (priser ekskl. moms);
Førstegangsydelse: 40.000 kr.
Dokument og lev. omk.: 5.180 kr.
Månedligydelse: 2.695 kr.
Scrapværdi efter 12 mdr.: 180.000 kr. (ekskl. reg. afgift & moms)
PRIVATLEASING (priser inkl. moms);
Førstegangsydelse: 50.000 kr.
Dokument og lev. omk: 6.000 kr.
Månedligydelse: 3.350 kr.
Scrapværdi efter 12 mdr.: 180.000 kr. (ekskl. reg. afgift & moms)
Bilen kan også købes for 220.000 kr. (ekskl. reg. afgift & moms til cvr nr.)
Af udstyr og highlights kan fremhæves:
✔️ Aftageligt træk - 2.400 kg
✔️ 3.0 V6 TFSI – 354 hk
✔️ quattro firehjulstræk
✔️ 8-trins Tiptronic automatgear
✔️ Adaptiv fartpilot (ACC)
✔️ Audi Matrix LED forlygter
✔️ Luftundervogn med adaptiv dæmpning
✔️ Drive Select (flere køreprogrammer)
✔️ S-sportsæder i læder
✔️ El-justerbare forsæder med memory
✔️ Sædevarme og sædeventilation foran
✔️ Virtual Cockpit (digitalt instrumenthus)
✔️ MMI Navigation Plus med touch
✔️ Head-up display
✔️ Parkeringsassistent
✔️ Blindvinkelassistent
✔️ Keyless entry & elektrisk bagklap
✔️ Bang & Olufsen lydsystem
✔️ ISOFIX (for + bag)
Ved køb af bil hos Kloster Biler i Ry, er du i trygge hænder
⭐ Vi tager ALLE biler i bytte
⭐ Grundigt brugtvognstjek / sikkerhedstjek på eget værksted
⭐ Attraktiv finansiering og leasing – med og uden udbetaling
⭐ Nummerpladeoperatør – få bilen med det samme
-
2.695 kr.
-
Kilometer123.000
-
Benzin12 km/l
-
1. reg11/2017
-
Modelår2017
-
Grøn afgift7.480 kr. pr. år