Audi S3 2,0 TFSi Sportback quattro S-tr.
| Farve | Sort |
| Type | Hatchback |
| Døre | 5 |
| Gear | 7 |
| Geartype | Automat |
| HK / kW | / |
| Cylindre | 4 |
| Ccm | 2.000 |
| Drivmiddel | Benzin |
| Længde | 4.320 cm |
| Bredde | 1.790 cm |
| Højde | 1.400 cm |
| Tophastighed | 250 km/t |
| Sidst synet | 22 aug 2025 |
Audi S3 Sportback quattro 2.0 TFSI — 2017 — 151.000 km
Kompakt performance-bil med masser af power, firehjulstræk og ægte køreglæde. Her får du en velkørende Audi S3 med 310 hk, automatgear og quattro – en perfekt kombination af hverdagsbil og sportslig oplevelse.
Af udstyr og highlights kan fremhæves:
✔️ Audi Drive Select med adaptiv undervogn
✔️ Matrix LED-forlygter med dynamisk blink for og bag
✔️ Adaptiv fartpilot (ACC)
✔️ Assistentpakke med bl.a. lane assist og nødbremse
✔️ MMI Navigation Plus med touch
✔️ Virtual cockpit / digital førerdisplay
✔️ Sportssæder i læder med elektrisk indstilling
✔️ El-justerbare forsæder
✔️ Sædevarme foran
✔️ Sportsmultifunktionsrat i læder
✔️ Komfortnøgle (keyless entry/start)
✔️ Elektrisk indklappelige sidespejle med varme og aut. afblænding
✔️ Automatisk nedblændeligt bakspejl
✔️ 19" alufælge
✔️ Dynamisk styring
✔️ Parkeringssensor for og bag
✔️ Mørktonede ruder bag
✔️ Regn- og lyssensor
✔️ DAB radio og Bluetooth streaming
✔️ Audi Sound system
✔️ Sort optik
Leasingforslag, ERHVERVSLEASING (priser ekskl. moms);
Førstegangsydelse: 25.000 kr.
Dokument og lev. omk.: 5.180 kr.
Månedligydelse: 1.995 kr.
Scrapværdi efter 12 mdr.: 140.000 kr. (ekskl. reg. afgift & moms)
PRIVATLEASING (priser inkl. moms);
Førstegangsydelse: 31.000 kr.
Dokument og lev. omk: 6.000 kr.
Månedligydelse: 2.495 kr.
Scrapværdi efter 12 mdr.: 140.000 kr. (ekskl. reg. afgift & moms)
Bilen kan også købes for 160.000 kr. (ekskl. reg. afgift & moms til cvr nr.)
Bilen er velholdt, klar til prøvekørsel og leveres med komplet gennemgang.
Ved køb af bil hos Kloster Biler i Ry, er du i trygge hænder
⭐ Vi tager ALLE biler i bytte
⭐ Grundigt brugtvognstjek / sikkerhedstjek på eget værksted
⭐ Attraktiv finansiering og leasing – med og uden udbetaling
⭐ Nummerpladeoperatør – få bilen med det samme
-
1.995 kr.
-
Kilometer151.000
-
Benzin15,2 km/l
-
1. reg09/2017
-
Modelår2017
-
Grøn afgift4.320 kr. pr. år