Audi e-tron 55 S-line quattro
| Farve | Sort |
| Type | SUV |
| Døre | 5 |
| Geartype | Automat |
| HK / kW | / |
| Drivmiddel | El |
| Længde | 4.900 cm |
| Bredde | 1.940 cm |
| Højde | 1.630 cm |
| Tophastighed | 200 km/t |
| Sidst synet | 20 nov 2024 |
Audi e-tron 55 S line Quattro
Farve: Sort metallak
Veludstyret elektrisk premium-SUV med quattro firehjulstræk, luftundervogn og S line-interiør. Audi e-tron 55 kombinerer stærke præstationer med høj komfort og avanceret teknologi.
Af udstyr kan fremhæves:
✔️ Dansk fra ny alle service overholdt ved Audi
✔️ 408 hk – quattro firehjulstræk
✔️ Aftageligt træk - 1.800 kg
✔️ Adaptiv luftundervogn
✔️ S line-interiør med sportssæder
✔️ Elektrisk indstillelige forsæder + memory i førersæde
✔️ Panoramaglastag
✔️ Matrix LED-forlygter
✔️ Adaptiv fartpilot (ACC)
✔️ Vognbaneassistent + Emergency Assist
✔️ Audi pre sense city sikkerhedssystem
✔️ 360° omgivelseskamera (front, bag og sidekameraer)
✔️ Parkeringssensor for og bag
✔️ Navigation High (MMI Navigation Plus)
✔️ Audi Virtual Cockpit (digital instrumentering)
✔️ Bang og Olufsen lydsystem
✔️ DAB radio
✔️ 4-zonet klimaanlæg
✔️ Sædevarme foran
✔️ Elektrisk indklapbare sidespejle m. memory og automatisk afblænding
✔️ Elektrisk bagklap med servolukning
✔️ Tagræling i sort
✔️ 20" letmetalfælge
✔️ Varmedæmpende ruder + varmeabsorberende lamineret forrude
✔️ ISOFIX inkl. ved passagersæde foran
En rummelig og komfortabel elektrisk SUV med stærke præstationer og klassisk Audi-kvalitet.
Ved køb af bil hos Kloster Biler i Ry, er du i trygge hænder
⭐ Vi tager ALLE biler i bytte
⭐ Grundigt brugtvognstjek / sikkerhedstjek på eget værksted
⭐ Attraktiv finansiering og leasing – med og uden udbetaling
⭐ Billig bilforsikring via vores samarbejdspartnere
⭐ Nummerpladeoperatør – få bilen med det samme
-
309.700 kr.
-
Kilometer134.000
-
1. reg11/2020
-
Modelår2021
-
Grøn afgift1.040 kr. pr. år