Audi e-tron 50 Black Edition S-line Sportback quattro
| Farve | Sort |
| Type | SUV |
| Døre | 5 |
| Geartype | Automat |
| HK / kW | / |
| Drivmiddel | El |
| Længde | 4.900 cm |
| Bredde | 1.940 cm |
| Højde | 1.620 cm |
| Tophastighed | 190 km/t |
Audi e-tron 50 s-line Black Edition quattro
Farve: Sort (Black Edition styling)
Veludstyret elektrisk premium-SUV med quattro firehjulstræk, luftundervogn og sportsligt S line/Black Edition design. Bilen kombinerer stærk el-ydelse med høj komfort og avanceret teknologi.
Af udstyr kan fremhæves:
✔️ Quattro firehjulstræk
✔️ Adaptiv luftundervogn (4-corner luftaffjedring)
✔️ Black Edition + S line styling
✔️ B&O Lydanlæg
✔️ Sportssæder i læder
✔️ Sædevarme foran (individuelt justerbar)
✔️ Multifunktions sportslæderrat
✔️ Head-up display
✔️ Navigation High
✔️ Digital kørecomputer / Virtual cockpit
✔️ Adaptiv fartpilot (ACC)
✔️ Vognbaneassistent + Emergency Assist
✔️ Audi pre sense city (nødbremse)
✔️ Skiltegenkendelse
✔️ Bakkamera
✔️ LED-forlygter
✔️ 21" letmetalfælge
✔️ Tonede ruder bag (privacy glass)
✔️ Elektrisk bagklap med servolukning
✔️ Keyless go
✔️ 2-zoners klimaanlæg (Climatronic)
✔️ Elektrisk indklapbare sidespejle m. varme og automatisk afblænding
✔️ Sound system (branded) + DAB radio
✔️ Connect services + eCall
✔️ ISOFIX inkl. ved passagersæde foran
✔️ Helt nye sommerdæk
Ved køb af bil hos Kloster Biler i Ry, er du i trygge hænder
⭐ Vi tager ALLE biler i bytte
⭐ Grundigt brugtvognstjek / sikkerhedstjek på eget værksted
⭐ Attraktiv finansiering og leasing – med og uden udbetaling
⭐ Nummerpladeoperatør – få bilen med det samme
-
299.700 kr.
-
Kilometer45.000
-
1. reg10/2021
-
Modelår2022